Pomocník při hubnutí

Vajíčka bohatý zdroj bílkovin

Detoxikace

Zima je obdobím, kdy většina z nás zůstává doma, v teple svého domova. Hlavně v počasí, kdy byste ven nevyhnali ani psa, se věru nikomu nechce ven. Zůstat doma mezi čtyřmi stěnami však znamená častokrát i nudit se. Když se člověk ničemu nevěnuje, pak je náchylný sáhnout po různých pamlscích. Polehávání před nějakou obrazovkou s …

Detoxikace Pokračovat ve čtení »

Kdy cvičit

Nejlepší čas kdy cvičit

Cvičení je důležitou součástí zdravého a aktivního životního stylu. Zatímco někteří lidé preferují běh hned ráno, jiní si užijí pozdní odpolední trénink. A někteří jsou zastánci cvičení těsně před spaním. Kdy je tedy ta nejlepší doba na cvičení? Když se začne o tomto tématu hovořit. Mezi odborníky na zdravý styl a mezi sportovci to začne …

Nejlepší čas kdy cvičit Pokračovat ve čtení »

Skořice

Skořice a její účinky

Skořice je velice výrazné a chutné koření, které je po celá staletí ceněné pro své účinky. Moderní věda nyní potvrzuje, že důležitá při hubnutí, zlepšuje metabolismus cukrů při cukrovce, má protizánětlivé vlastnosti, snižuje krevní tlak a tak dále. Vy ji ještě v jídelníčku nemáte?

Ketonová dieta

Ketonová dieta

Co to vlastně je ketonová dieta a proč se nejčastěji označuje jako dieta na 5 dní. Jaké jsou její výhody a na jakém principu vlastně funguje. V článku se mimo jiné dozvíte co je vhodné během redukce váhy konzumovat s příkladem vzorového jídelníčku.

Proteiny při dietě

Síla proteinů při dietě

Proteiny neboli bílkoviny mají při jakékoli dietě velice podstatný a důležitý význam. Bohužel, řada lidí, kteří dietu někdy drželi, nemělo o bílkovinách ani ponětí a tak z jejich dietního jídelníčku také zmizely. To mělo pak za následek neoblíbený jo-jo efekt a výrazný nárůst předchozí váhy. V čem tkví síla proteinů při dietě.