Potraviny a recepty

Vajíčka bohatý zdroj bílkovin

Proteinové snídaně

Dospěli jste až do stavu kdy víte, že obložené bagety, koblihy nebo bábovka nejsou tím správným startem do nového dne. Jenže co tedy snídat? No je to jasné. Základem dne jsou proteiny a tedy snídaně obsahující proteiny. Jak na to.

Skořice

Skořice a její účinky

Skořice je velice výrazné a chutné koření, které je po celá staletí ceněné pro své účinky. Moderní věda nyní potvrzuje, že důležitá při hubnutí, zlepšuje metabolismus cukrů při cukrovce, má protizánětlivé vlastnosti, snižuje krevní tlak a tak dále. Vy ji ještě v jídelníčku nemáte?

Konopné semínko

Konopný protein

Proteinový prášek je tělu alternativním zdrojem kvalitních bílkovin, vitamínů a hlavně aminokyselin Zkuste svoji pozornost zaměřit na konopný protein, který je o něco levnější a 100% přírodní. Hned v úvodu článku je potřeba vypíchnout, že konopný protein není totéž co protein pro vrcholové sportovce. Takové proteinové prášky obsahují i vedlejší složky (např. pro výživu kloubů …

Konopný protein Pokračovat ve čtení »

Jak jíst a hubnout

Jak správně jíst a hubnout

Hoďte za hlavu babské rady o hladovkách a rovněž myšlenky na pouhou zeleninovou stravu. Tajemství úspěšného hubnutí spočívá ve správné stravě a jejím rozvržením do celého dne. Důležitá je vždy pevná vůle a teprve pak správná strava. S obojím je hubnutí hračka.

Dieta a pečivo

Jíst či nejíst pečivo

Neumíte si představit, že za den nesníte ani jednu housku, rohlík nebo krajíc chleba? Vydržet se dá i bez nich a při 5denní dietě je to jedna z podmínek, ale má z dlouhodobého hlediska smysl vyřadit pečivo z jídelníčku? Hned na úvod si řekneme, že to smysl nemá. V článku si vysvětlíme proč.

Vajíčka bohatý zdroj bílkovin

Potraviny plné bílkovin

Proč vlastně jíst bílkoviny? Nemusí to být jen posedlost proteiny. Jejich příjem hraje hlavní roli ve spalování tuků, nastartování metabolismu a oddálení pocitu hladu. Bílkoviny navíc zpomalují uvolňování sacharidů (cukrů) do krevního oběhu, což zabraňuje náhlým výkyvům hladiny cukru v krvi, které jinak podporují ukládání tuků a pokles energetické hladiny. Jaké potraviny jsou bohaté na …

Potraviny plné bílkovin Pokračovat ve čtení »