Vajíčka bohatý zdroj bílkovin

Detoxikace

Zima je obdobím, kdy většina z nás zůstává doma, v teple svého domova. Hlavně v počasí, kdy byste ven nevyhnali ani psa, se věru nikomu nechce ven. Zůstat doma mezi čtyřmi stěnami však znamená častokrát i nudit se. Když se člověk ničemu nevěnuje, pak je náchylný sáhnout po různých pamlscích.

Polehávání před nějakou obrazovkou s sebou přináší chipsy, sladkosti, sušenky, čokolády. Samozřejmě to neplatí na každého, ale v těchto řádcích se najdou mnozí z nás. Pak přichází na řadu přejídání se a s ním spolu i trávicí problémy, nejčastěji bolesti břicha. Pokud tento stav nicnedělání přetrvává déle, pak bude nezbytná detoxikace.

Detoxikace může zachránit zatížený trávicí systém před jeho úplným selháním.

Detoxikace

Bez tělesného pohybu se zpomalí i proces trávení, kvůli čemuž se může dostavit zácpa. Pokud se střeva nevyprázdní, vzniknou v nich usazeniny, nánosy, které brání vstřebávání nezbytných živin.

Detoxikace je jediné, co jsem ještě neabsolvovala a asi se jí nevyhnu. Darmo jsem se pokoušela nevzít na vědomí, že něco není v pořádku, nic jsem si nepomohla, tělo mi avizovalo, že něco není v pořádku. Máma mě už půl roku honila, prosila mě, abych ji absolvovala, protože si všimla mé potíže, jen já jsem odolávala a nechtěla o žádné očistě ani slyšet.

„Ta detoxikace je nezbytná, musíš si uvědomit, že tělo ti dává signály a je třeba je poslechnout, jinak to nedopadne dobře,“ přemlouvala mě. „Inu co, tak mi sežeň nějaké časopisy a já si o tom něco přečtu a pak se rozhodnu.“ To jste měli vidět!

Na druhý den jsem měla v pokoji alespoň 60 různých časopisů, a máma mi při každém vysvětlovala, kde na které straně najdu na téma detoxikace články, v nichž se dočtu, na co je dobrá, jak postupovat, co dělat a co nedělat. Dočetla jsem se, jak škodí toxiny a odpadové látky tělu, na co slouží detoxikace, jak zabránit různým nemocem právě díky ní. „Mám ji zkusit?“

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *